codeandmorecompanybrain

Nedir Bu Dijital Dönüşüm ;

Farklı sektörlerde çalıştığımız firmaların iş süreçlerini gözlemlemleyerek, firmalara iş geliştirme çözümleri üretmek için çalışmalar sürdürüyoruz.
Bu yaptığımız çalışmaları da Dijital Dönüşüm olarak adlandırıyoruz.

Bu Fikir Nereden Aklımıza Geldi ?

Çalıştığımız firmaların web siteleri üzerinden bazı işlemler yapmak istediğini gözlemledik. Bunun derinlerine indiğimizde bir çok sebeple karşılaştık.
Firmaların genellikle ihtiyaçları hali hazırda manuel işleyen süreçlerini web siteleri üzerinden kontrol etmekti, çekinceleri ise bu sistemlerin yüksek maliyet yapısının bulunmaması ve kendilerine ait özel bir hizmetin bulunmamasıydı.
Hazır sistemlerde firmaya entegre süreçlerinde yaşanan sorunlar, piyasadaki firmaları, firma bazlı çözüm sunacak sistemlere doğru getirdi, bu noktada da yine maliyet ağır bastığından firmalar bu sistemlere de uzak kaldı.
Bizler ise bu sistemleri genele yayarak fiyat avantajı sağlayabiliyoruz. İstenen hizmet iş geliştirmeye girdiği için, firmalar bu süreçlerini Devlet Desteği alarak bile gerçekleştirebiliyorlar.

Süreç Nasıl İlerliyor ?
Analiz Süreci

Firmanın manuel işleyen tüm sürecini takip edip yapılan tüm işlemlerin analist arkadaşlarımızla birlikte gözden geçiriyoruz, bu analiz süreci müşterinin manuel yaptığı işlemlerle bire bir örtüşüp örtüşmediğini test edildikten sonra tamamlanıyor.

Geliştirme Süreci

Elde bulunan verilere göre hazırlanan tasarımlara uygun bir alt yapı çalışması yapılıyor, ve bizlere kolları sıvayıp sistemi geliştirmek kalıyor.

Test Süreci

Geliştirdiğimiz sistemlerde bir çok farklı kullanıcıya görev ve rol ataması yapılıp sistem üzerinde test yaptırılıyor.Kullanıcı testlerinin yanı sıra Penetrasyon testleri yapılıyor.

Yayın Süreci

Yapılan testler sonucu sistemde bir aksama olmaz ise projede kullanılacak içerik, projeyi kullanacak kullanıcı sayısına göre, bu hizmeti verebilecek sunucu seçiminden sonra projeyi canlı ortama alıyoruz.

Neden Cloud'da Değiliz ?

Yaptığımız araştırmalarda gördük ki müşteriler kendilerine ait bir ürünlerinin olmasını istiyor ancak hali hazırda Cloud üzerinde bulunan uygulamaların çoğu müşteriler için ortak bir alana sahip ve belli kurallara göre hizmet sunuyor, müşteri ise bu genel hizmet sürecinden hoşlanmıyor.
Bizim amacımız ise firmaya özel bir hizmet çıkartmak olduğundan yaptığımız Ar-Ge çalışmaları biraz zaman alıyor, belli kriterlere göre geliştirdiğimiz sistemin tüm ortamlarda çalışılabilir olması ve en önemlisi kullanıcının kendine göre şekillendirilebilir bir alt yapının olması Cloud geliştirme sürecini uzatıyor.

Firmanızında bu hizmete ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz !